luty 18

Technologiem być

Od kiedy podjęłam decyzję o poszukiwaniu pracy na stanowisku technologa w Płocku, nagle zaczęłam zauważać dziesiątki reklam i informacji adresowanych do osób pragnących rozwijać się w kierunku technologicznym. Nie wiem jak to się stało, że wcześniej nie widziałam tych wszystkich banerów zachęcających do pracy w charakterze technologa!

33

Ukończyłam studia na kierunku mechaniki maszyn, dlatego nie wiem czy tak łatwo uda mi się znaleźć zatrudnienie w interesującym mnie zawodzie. Podejrzewam, że pracodawcy najchętniej na stanowiskach technologicznych w swoich firmach widzieliby osoby, które ukończyły studia o profilu typowo technologicznym lub po inżynierii procesowej. Nie mam jednak zamiaru poddawać się tylko dlatego, że skończyłam nie ten kierunek co trzeba. Dyplom magistra mechaniki maszyn to dla każdej kobiety i tak bardzo duże wyróżnienie, dlatego większość pracodawców powinna być zachwycona, że chcę u nich pracować.

Z tego, co udało mi się dowiedzieć, technolog Płock może zarobić od 2,5 do 4,5 tysięcy złotych miesięcznie. Podejrzewam, że gdyby udało mi się dostać propozycję pracy to moja pensja na pewno byłaby w granicach tej najwyższej. Żaden pracodawca nie zaproponuje technologowi wielkich pieniędzy na początku kariery. Dopiero z czasem, w skutek zdobywania doświadczenia zawodowego, można dostać podwyżkę. Póki co nie myślę jednak o żadnych podwyżkach, a po prostu o znalezieniu pracy.

Tagi: , ,
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 18 lutego 2014 przez PTadmin in category "Rynek pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.