styczeń 25

Absolwent z dyplomem technologa

technologStudia o tematyce ścisłej zyskują coraz większą popularność wśród absolwentów szkół licealnych. Można zauważyć, że młodzi ludzie wybierając kierunek studiów, biorą pod uwagę prognozy dotyczące polskiego rynku pracy.

Bez wątpienia studia technologiczne należą do jednych z najbardziej cenionych i przyszłościowych  kierunków. Wybór studiów  jest bardzo szeroki, gdyż  polskie uczelnie i politechniki oferują liczne kierunki, po których absolwenci mogą otrzymać pracę na stanowisku technologa.

Pomimo dużego wyboru, najwięcej studentów decyduje się na wybór kierunków takich jak:

  • Technologia żywności i żywienia
  • Materiałoznawstwo
  • Mechanika i budowa maszyn
  • Biotechnologia
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji

Znalezienie zatrudnienia tuż po otrzymaniu dyplomu na powyższych kierunkach, nie jest trudne, warto jednak podkreślić, iż dla potencjalnych pracodawców nie jest ważna wiedza teoretyczna kandydata, a przede wszystkim jego doświadczenie. Choć doświadczenie świeżo upieczonych technologów jest bardzo małe, to jednak warto, aby studenci podczas studiów rzetelnie i sumiennie odbywali praktyki zawodowe.

W przypadku absolwentów uczelni wyższych, zdobycie doświadczenia zawodowego podczas nauki, zasadniczo wpływa na decyzje potencjalnego pracodawcy o ich zatrudnieniu.

Tagi: , , ,
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 25 stycznia 2019 przez PTadmin in category "Rynek pracy

2 COMMENTS :

    1. By PTadmin (Autor wpisu) on

      Dobrze jest wybrać taki kierunek studiów, który będzie odpowiadał naszym zainteresowaniom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *