luty 18

Technolog

Zawód technologa bardzo często dotyczy konkretnych dziedzin gospodarki i produkcji, dlatego w wielu przedsiębiorstwach mamy do czynienia z technologami procesu, technologami produkcji, technologami żywienia czy chemii. Pokrewnymi zawodami dla zawodu technologa, technolog Tychy, są projektant, konstruktor, inżynier produkcji czy specjalista ds. planowania produkcji.

Pracodawcą dla technologa może zostać każda firma produkcyjna, niezależnie od branży, która posiada dział technologiczny odpowiedzialny za opracowanie i nadzór nad procesami produkcyjnymi. Od kandydatów na stanowisko technologa pracodawcy wymagają zazwyczaj: wiedzy technicznej z zakresu konkretnej branży, umiejętności planowania i projektowania przebiegu procesów technologicznych, umiejętności analizy potrzeb klienta i odbiorcy, znajomości maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji oraz znajomości dostępnych technologii, obsługi specjalistycznych programów komputerowych, wiedzy na temat materiałów wykorzystywanych w procesach produkcyjnych w danej firmie, znajomości metod wykorzystywanych w produkcji, umiejętności sporządzania i czytania dokumentacji technicznej oraz wiedzy z zakresu projektowania.

W zależności od danej branży, od technologów można wymagać niezbędnych szkoleń i certyfikacji w zakresie norm jakości. Szkolenia mogą dotyczyć również sprzętu komputerowego i oprogramowania związanego z procesami produkcyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *