grudzień 14

Jak technolog może przyspieszyć proces poszukiwania pracy?

szukanie pracyTechnolog zwykle nie musi narzekać na brak pracy. W branży wciąż brakuje odpowiednich osób, dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają młode osoby, a następnie szkolą je według własnych potrzeb. Procesy rekrutacyjne są jednak zwykle bardzo czasochłonne. Część osób nie może pozwolić sobie na tak długie czekanie. Chcą mieć pracę najlepiej od razu. W takiej sytuacji warto zrobić wszystko, żeby nie musieć zbyt długo czekać na ofertę pracy.

Jak skutecznie przyspieszyć poszukiwania?

Żeby szybciej móc znaleźć pracę jako technolog warto stale dbać o swój wizerunek w sieci. W internecie wciąż nie ma wielu portali eksperckich prowadzonych przez technologów. Rozpoczęcie takiej działalności może być świetnym rozwiązaniem, które pozwoli się wyróżnić na każdym etapie rekrutacji. Jeśli technolog może pochwalić się publikacjami w internecie, powinien koniecznie dołączyć w CV link do nich. Podobnie, jeśli występował w pozostałych mediach.

Technolog powinien dbać nie tylko o swój wizerunek, ale również o to, aby w momencie braku pracy mieć szansę na dotarcie do jak największej ilości osób z branży. Jeśli jego sieć networkingowa jest odpowiednio duża, w momencie poszukiwania pracy technolog może odezwać się bezpośrednio do osoby, z którą mógłby popracować. Dzięki temu będzie mógł ominąć bardzo długo trwające rozmowy z rekruterami.

Tagi: ,
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 14 grudnia 2018 przez PTadmin in category "Proces rekrutacyjny

5 COMMENTS :

  1. By eroprofile on

    Nie znalezli Panstwo interesujacej oferty? Moga Panstwo przeslac swoje dane a my skontaktujemy sie z Panstwem najszybciej jak to mozliwe.

    1. By PTadmin (Autor wpisu) on

      Oczywiście, internet jest najlepszym źródłem poszukiwania ofert pracy. Warto także popytać znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *