luty 18

Przykazania dobrego technologa

Każdy zawód można wykonywać lepiej lub gorzej, a sposób radzenia sobie z codziennymi obowiązkami nie zależy jedynie od cech charakteru i doświadczenia zawodowego pracownika, a jest wynikiem przyjęcia odpowiedniej strategii, dostępnej dla każdego, kto ma ochotę się z nią zapoznać. Podobnie jest z zawodem technologa, który w produkcyjnym półświatku uznawany jest za posadę należącą się tym, którzy jak nikt inny znają się na procesach produkcyjnych i ich zasadach. Aby zostać dobrym technologiem, niezależnie od kwalifikacji zawodowych i predyspozycji, należy postępować zgodnie z kilkoma ważnym zasadami.

ZASADA 1  – pracowitość

Pracowici zawsze dostają więcej i są bardziej doceniani przez pracodawców. Oczywiście czasem zdarza się, że to największe lewusy najszybciej otrzymują awansy, jednak dzieję się tak nie ze względu na ich wyniki, a dzięki rozległym znajomościom, jakie lewusy zazwyczaj posiadają. Jeśli jesteś ambitnym technologiem, który nie boi się swojej pracy, nawet jeśli zdarzy ci się powinąć noga – każdy będzie pamiętał o tym, że jest to jeden przypadek na milion innych, w których świetnie wypełniałeś swoje obowiązki, technolog Kraków.

ZASADA 2 – wymagania

W swojej pracy  wymagaj od innych tyle samo zaangażowania w swoje obowiązki, ile wymagasz od siebie. Jeśli cały dzień będziesz siedział za biurkiem i wgapiał się w pękający sufit, nie oczekuj, że inni będą postępowali inaczej. Twoja praca, razem z pracą osób zatrudnionych na linii produkcyjnej może zdziałać najwięcej.

ZASADA 3 – sympatyczność

Nikt nie lubi ludzi niemiłych, mało sympatycznych i gburowatych. Miłym nastawieniem do innych zdziałasz więcej niż krzykiem i pouczeniami. Zrozum, że każdemu może zdarzyć się gorszy dzień i każdy popełnia błędy. Warto czasem opanować błędy i ze spokojem podejść do problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *