luty 9

Czym się zajmuje technolog w budownictwie?

czym się zajmuje technolog w budownictwieBranża budowlana zatrudnia specjalistów z dziedziny projektowania i realizacji procesów produkcyjnych – są to technolodzy robót wykończeniowych. Jak sama nazwa wskazuje, zajmują się oni wykańczaniem budynków. Termin ten mieści w sobie wiele różnorodnych działań, których praktyczna znajomość świadczy o szerokiej wiedzy specjalistycznej i rozwiniętych umiejętnościach techniczno-inżynierskich.

Osoby, zatrudnione na takim stanowisku, zajmują się prawidłową organizacją miejsca pracy, a także materiałów i narzędzi niezbędnych do jej wykonania. Wykonują prace murarskie, kładą tynki i okładziny, podłogi i ocieplenia, zajmują się także malowaniem ścian z wykorzystaniem wszystkich dostępnych technik, jak również oferują wykonawstwo konserwacji i remontów.

Istotny jest fakt, że to właśnie technolog jest specjalistą działającym w oparciu o projekt budowlany, zatem w jego gestii będzie leżało prawidłowe przestrzeganie norm. Technolog robót wykończeniowych monitoruje także poszanowanie standardów jakościowych i ponosi pełną odpowiedzialność za jakiekolwiek błędy czy uchybienia w tej materii. Musi przy tym znać i stosować w praktyce zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe oraz dotyczące ochrony środowiska i ochrony indywidualnej pracowników. Do jego obowiązków należy również sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, a także tworzenie kosztorysów oraz nadzorowanie procedur odbiorczych.

Tagi: ,
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 9 lutego 2018 przez PTadmin in category "Wymagania i Praca

2 COMMENTS :

  1. By Dominika on

    Technolog montażu w budownictwie, co to dokładnie znaczy? Osoba uczyła się jako murarz, jednak na swiadectwie jest taka właśnie informacja a nie murarz.

    1. By Szymon on

      Technolog montażu w budownictwie oznacza iż dana osoba uczyła się następujących zawodów murarz, cieśla oraz zbrojarz na koniec nauki wybiera się główny zawód z w/w w tym wypadku osoba wybrała zawód murarz i z tego zawodu miała egzamin końcowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *