luty 18

Czas pomyśleć o przyszłości

39Pod wpływem namawiania kolegi i jego cudownych opinii o pracy w charakterze technologa postanowiłem zacząć interesować się warunkami pracy w tym zawodzie. Nie mam większego pomysłu na to, co mam robić po ukończeniu studiów na kierunku inżynierii produkcji, dlatego może warto zasugerować się radami kolegi i pomyśleć o pracy technologa. Kolega opowiadał mi, że praca jest ciekawa, związana z wieloma różnymi obowiązkami, dzięki czemu nie będę się nudził wykonując swoje zadania. Kolega w zawodzie technologa produkcji pracuje już od dłuższego czasu, dlatego uważam, że jego opinii są miarodajne i w miarę prawdziwe.

Do tej pory planowałem zatrudnić się jako kontroler jakości, jednak o wiele bardziej od kontroli pociąga mnie własnoręczne projektowanie różnych procesów. Chciałbym mieć jakąś odpowiedzialną funkcję w swojej pracy, a nie tylko kontrolować to, co robią inni.

Do ukończenia studiów został mi jeszcze cały rok, jednak im wcześniej zacznę myśleć o karierze i jej rozwoju, tym dla mnie będzie lepiej. Zastanawiam się czy czasem w te wakacje nie powinienem znaleźć sobie jakichś ciekawych praktyk, na których będę mógł zdobyć trochę doświadczenia. Gdybym poszedł do jakiegoś pracodawcy i powiedział, że chcę za darmo popracować u niego w firmie, to bez zbędnych problemów powinien się na to zgodzić. W końcu dostanie dodatkowe ręce do roboty, za które nie będzie musiał płacić. Musiałby on jedynie wystawić mi zaświadczenie, że w jego firmie odbyłem takie to a takie praktyki, technolog Gorzów Wielkopolski.

Tagi: ,
Copyright 2021. All rights reserved.

Opublikowano 18 lutego 2014 przez PTadmin in category "Rynek pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.