Czym się zajmuje technolog w budownictwie?
Branża budowlana zatrudnia specjalistów z dziedziny projektowania i realizacji procesów produkcyjnych – są to technolodzy robót wykończeniowych. Jak sama nazwa wskazuje, zajmują się oni wykańczaniem budynków. Termin ten mieści w sobie wiele różnorodnych działań, których praktyczna znajomość świadczy o szerokiej wiedzy specjalistycznej i rozwiniętych umiejętnościach techniczno-inżynierskich.
Osoby, zatrudnione na takim stanowisku, zajmują się prawidłową organizacją miejsca pracy, a także materiałów i narzędzi niezbędnych do jej wykonania. Wykonują prace murarskie, kładą tynki i okładziny, podłogi i ocieplenia, zajmują się także malowaniem ścian z wykorzystaniem wszystkich dostępnych technik, jak również oferują wykonawstwo konserwacji i remontów.
Istotny jest fakt, że to właśnie technolog jest specjalistą działającym w oparciu o projekt budowlany, zatem w jego gestii będzie leżało prawidłowe przestrzeganie norm. Technolog robót wykończeniowych monitoruje także poszanowanie standardów jakościowych i ponosi pełną odpowiedzialność za jakiekolwiek błędy czy uchybienia w tej materii. Musi przy tym znać i stosować w praktyce zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy przeciwpożarowe oraz dotyczące ochrony środowiska i ochrony indywidualnej pracowników. Do jego obowiązków należy również sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, a także tworzenie kosztorysów oraz nadzorowanie procedur odbiorczych.
Technolog montażu w budownictwie, co to dokładnie znaczy? Osoba uczyła się jako murarz, jednak na swiadectwie jest taka właśnie informacja a nie murarz.
Technolog montażu w budownictwie oznacza iż dana osoba uczyła się następujących zawodów murarz, cieśla oraz zbrojarz na koniec nauki wybiera się główny zawód z w/w w tym wypadku osoba wybrała zawód murarz i z tego zawodu miała egzamin końcowy.